₺199,00 KDV Dahil
₺225,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
₺245,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
₺245,00 KDV Dahil
₺295,00 KDV Dahil
₺395,00 KDV Dahil
1

Kundak

Özellikle yeni doğan bebeklerde kullanılan bir üründür. Kundak geçmişten günümüze gelen bir üründür. Hemen hemen her ülkede kundak alışkanlığı vardır. Kundağın ise temel mantığı; bebeklerin sıçrama ile el kol hareketlerine hakim olmamaları ve uyku kalitesinin bozulmasından dolayı ortaya çıkmıştır.

Kundak sayesinde bebeğiniz el kol hareketi kısıtlanır ve ana kucağında uyumak yerine daha iyi bir uyku çekmesine yardımcı olur. İyi uyuyan bebekler ise gün içinde sürekli ağlamaz ve rahat olurlar. Unutmayın ki her birey için uyku oldukça temel bir unsurdur. Ayrıca kundak ile bebekler anne karnındaki güveni hisseder ve daha çok rahat olmasına neden olur.

Çok eskiden bebek kundakları bebekleri çok sıkarmış. Bu sebepten dolayı kalça çıkıkları bebeklerde bir sorun olarak ortaya çıkarmış. Fakat artık üretimdeki bütün kundaklar sadece bebeklerin el ve kol hareketlerini kısıtlayacak kadar sıkıdır. Geçmişin kundak kavramı ile şimdiden kundak kavramı arasında bir dağ vardır.

Kundak Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Birçok avantajı bulunan kundaklar oldukça önemli bir bebek malzemesidir. Her bebeğin en az bir tane kundağı olması gerekir. Bunun başlıca sebebini ise sizler için yukarıda bahsettik. Fakat tekrar kısaca üzerinden geçmek gerekirse; bebekler bilinçsiz bir şekilde ani seslerde el ve kol hareketi yaparlar. Bu yüzden çoğu zaman aslında sese değil yaptığı harekete uyanır.

Bu hareketleri kısıtlamak ve daha verimli bir uyku alınması için kundaktan yararlanılır. Diğer avantajlarına geçecek olursak;

  • Bebeğinizin üzeri hep kapalı olur ve üşütmez. Bu sayede hastalık gibi korkutucu bir sorunla karşılaşmış olmazsınız.
  • Her bütçeye uygun bir bebek kundağı bulunmaktadır. Bu kundaklar arasından sizin için en iyisini seçebilirsiniz.
  • İlk iki ay boyunca hareketlerinin bilincinde olmayan bebekler için oldukça fonksiyonel bir üründür. 6 aya kadar kullanılan bir üründür. Yani uzun ömürlüdür.
  • Bebeğinizi yumuşacık bir ürün sarar. Güvenle ona teslim edebileceğiniz minik bebeklerinizi arada kontrol etmekte fayda vardır.
Çıt çıt ya da cırt cırt olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede kolayca kollarını ve bacaklarını sabitleyebilirsiniz. Sabitlenen kollar ile uyku düzeni oturur ve daha rahat bir şekilde uykusunu alır.