Poplin Boxer

Erkek iç giyiminde kullanıcılar tarafından en çok dikkat edilen nokta rahatlık ve hareket kolaylığı sağlamasıdır. Bu aranana kriterlere en uygun iç giyim ürünü ise şüphesiz poplin boxer modelidir. Yapımında kullanılan poplin kumaşı sayesinde yumuşak ve hafif bir dokuya sahiptir.

Bunun yanı sıra penye boxer modelleri gibi vücudu tam sıkmaz ve daha bol bir yapı sunar. Özellikle yaz aylarında pek çok erkek tarafından tercih edilemktedir. Bol ir yapıya sahip olması terleme ve uzun süreli kullanımda ortaya çıkan koku riskini ortadan kaldırır ve rahat bir kullanıp sağlar.

İç giyim konusu da önceliği rahatlık olan her erkeğin ürünleri arasında bir adet yer almaktadır. Bel kısmının lastikten olması ve yüksek esnekliğe sahip olmasından her bedene rahatlıkla uyum sağlar ayrıca kalça ve basen kısımları ön kısma bakarak daha bol kesimlidir bu da giyilen beden üzerinde sıkma yapmaz ve daha rahat bol bir kullanım sağlar.

Poplin Boxer Özellikleri Nelerdir

Poplin boxer modelinin çok sayıda renk çeşidi bulunmasıyla birlikte yine fazla bir desen seçeneği imkanı sunmaktadır. Yaygın olarak kareli veya düz şerit çizgili modelleri ön plana çıkıyor olsa bile bunların yanında farklı renk ve desen seçeneği ile kullanıcılara sunulmaktadır. Keten, pamuk gibi kumaşların normalden çok daha ince işlenerek oluşmasından elde edilen poplin adı verilen bu kumaş sayesinden yapılan ve adını buradan alan bu boxer modeli üzerine giyilecek ürünle uyum sağlamdır.

Aksi halde bol bir kesim ve yapıya sahip olmasından kaynaklı giyilen pantolon veya spor altı gibi ürünlerin giyerken oluşturacağı kıvrımlar yüzünden çok hoş olmayan bir görüntü oluşturabilmektedir. Adından anlaşılabilir olduğu gibi poplin kumaşından elde edilen bu boxerlar doğrudan cilde temas ettiği için herhangi bir risk oluşturmaz ve oldukça sağlıklı bir üründür ve hassas ciltlere zarar vermemektedir.

Poplin boxer modelleri uzun süreli kullanım sonrasında temizlikleri esnasında kumaşları ve yapısı dikkate alınmalıdır bu yüzden mutlaka ürün etiketi üzerinde yer alan yıkma talimatlarına göre temizliği sağlanmalıdır. Bu kurallara uyulmadığı takdirde üründe yüksek oranda yıpranma ve hatta çekme gibi sorunlar yaşanabilir.