Penye Slip

Günümüzde iç giyim denince akla gelen ilk şey külotlardır. Külot hem erkeklerin hem de kadınların vazgeçilmez iç giyim ürünüdür. Kadın ve erkek giyiminde ortak sayılan belli ürünlerdendir. Külotların slip modeli ise en klasik ve yaygın olanıdır.

Erkeklerin her yaşta gözdesi olmuş ve hala en çok rağbet görenidir. Küçük bir yapıya olan slip modeli çoklu veya tekli olarak satılabilir. Bu külot modelinde adını içeriğinde kullanılan kumaş türünden alan ve yapısı gereği yumuşak bir dokuya sahip olan penye slipler likralı slipler ile birlikte çok ilgi görmektedir.

Penye kumaş kullanıldığı için oldukça sağlıklı ve dayanıklı olması da bu sebepler arasında yer alır. Beden konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir. Piyasada karşımıza normal olarak S, M, L ve XL bedenleri bulunmaktadır. Kişiye özel olarak bedeni küçük olursa fazla sıkarak rahatsız edebilecek olduğu gibi büyük olursa bol gelip kayma ve sürekli düşme sorunu ortaya çıkabilir.

Penye Slip Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir

İçeriğinde kullanılan kumaştan adını alan penye slipler elbette penyeden üretiliyor olsa da kimi zaman farklı kumaşlardan üretilebiliyor. Bu kumaşlar likra, elastan, modal, koton gibi malzemeler olsa bile yine de ürün içerisinde ağırlıklı olarak penye kullanılmaktadır. Slip modeli külotların piyasada yaygın olarak beyaz ve düz renkli olanları yaygın olarak görünse de bu modellerde de oldukça fazla çeşit bulunmaktadır.

Bu çeşitler önden çift dikişli, biyeli, çift lastik kaplamalı olabilmektedir. Bu modellerin yanı sıra renk seçeneği olarak da empirme desenli, siyah, beyaz, gri, mavi, kırmızı, sarı gibi pek çok çeşitle karşımıza çıkmaktadır. Bu açıdan pek çok seçenek sunabilen penye slip modeli külotlardan birini seçmek tamamen sizin zevk ve tercihinize kalmaktadır. Kendinize en uygun renk ve modeli seçerek siz de tarzınızı ön plana çıkarıp havanıza hava katabilirsiniz.