Balenli Sütyen

Burada en çok akılları karıştıran şey balen sözcüğünün ne anlama geldiğidir. Balen; bazı sütyenlerde bulunur. Bu sütyenlerin altı kısmındaki hilal şeklini anımsayan bir yaydır. Bu yay sayesinde omuzlardan yük kalkar. Göğse destek sağlanır ve omuzlardaki yük sorunu ortandan kalkar. Genellikle demirden üretilse de plastikten üretimi de vardır. Hangi malzemeden üretilirse üretilsin temel amaç aynıdır.

Sütyeni uzun süre kullanmak istiyorsanız demir çubuklu olanı tercih etmenizde fayda vardır. Plastikler zamanla kırılabilir. Göğüsleriniz büyükse, balenli sütyenler toparlayıcı bir etki sağlayacaktır. İstek küçük göğüsleriniz olsun isterseniz de büyük; balenli sütyen kıyafetlerin altından görülmeyecektir. Bu sayede kullanım alanı da oldukça geniştir.

Balenli sütyenlerdeki temel amaç ise göğüs altını çevreleyen demir çubukların; göğsü daha dik ve toplu göstermesidir. Birçok kıyafetin altında kendi belli etmeyen bir yapısı vardır. Eğer sizlerde göğüslerinizin daha dik ve şık durmasını istiyorsanız balenli sütyenlerden birini tercih edebilirsiniz.

Balenli Sütyen Tercihinde Önemli Noktalar Nelerdir?

Her tarza uygun olan balenli sütyenlerin birçok rengi bulunmaktadır. Dantelli, düz, şık, gösterişli birçok modeli vardır. Sizlerde iç dünyanızda farklı bir yer oluşturmak ve bu alanı zenginleştirmek istiyorsanız balenli sütyen tercih edebilirsiniz.

Ayrıca ergenlik dönemine yeni girmiş kızlar; göğüslerinin daha iyi gelişimini sağlaması için balenli sütyen kullanmalıdır. Ayrıca hamilelik dönemindekilerde bu sütyen modelini hem rahatlık hemde göğüste şekil bozukluğu yaşanmaması için kullanmalıdır. Fakat emzirme ve doğum sonrasında kesinlikle balenli sütyen tavsiye edilmez.

Bunun en büyük sebebi ise balenli sütyenlerin yeni doğum yapmış kadınlar için yeterince rahat olmamasıdır. Bunun yanında göğüs içindeki kanalları da tıkayabilir. Doğru bir emzirme için kesinlikle balenli sütyen kullanılmamalıdır.

Göğüslerinizden kaynaklı omuz ve sırt ağrılarınız varsa balenli sütyenler burada imdadınıza koşar. Büyük göğüsleriniz varsa taşımak ve dik durmasını sağlamak yalnızca balenli sütyenler ile mümkündür. Eğer göğüslerinizde sarkıklık varsa balenli sütyen göğüslerinizdeki sarkıklığı toplayacaktır.

Eğer bir sarkıklık yoksa da sarkma süresini geciktirecektir. Büyük ya da küçük göğüsleriniz olsa bile en iyi şekilde göğüslerinizi toparlayacaktır. Bu sayede en şık görüntüyü oluşturacak ve rahatsızlık hissini en aza indirecektir. Sizlerde balenli sütyen tercih ederek katıldığınız veya davetli olduğunuz bütün mekanlarda şıklığınızı gösterebilirsiniz.